Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 

 
 

Hayal Sahnesi Sanat Kursu

Kategori : Eğitim » Dans ve Müzik Kursları » Dans Kursu

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Hayal Sahnesi Sanat Kursu
Web Adresi : http://www.hayalsahnesi.com.tr
Kısa Açıklama : Hayal sahnesi sanat kursu ilkeli ve yenilikçi eğitim anlayışıyla misyonunu sürdürmeye devam ediyor.

Hayal Sahnesi Sanat Kursu Hakkında :

  Hayal Sahnesi; kendini gösteri ve sahne sanatları konusunda geliştirmek isteyenlere danışmanlık hizmeti veren, Konservatuvarlara, tiyatro okullarına,profesyonel dans gruplarına, uluslararası müzik ve bale yarışmalarına, yurt dışındaki konservatuvarlara ve yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden  okullara  öğrenci yetiştiren bir kurumdur.

            Bu bağlamda, şimdiye kadar  çeşitli uluslararası yarışmalara katılan  öğrencilerimiz başarıları ile bizleri gururlandırmıştır. Bu başarılardan en önemli olanları arasında; 2004 yılında Amerika’nın New York şehrinde gerçekleşen ‘Youth America Grand Prix’ Bale yarışmasında öğrencimiz Gözde ÖZGÜR finale kalarak İsviçre’nin Zürih kentindeki ‘Holschule’ Kraliyet Konservatuvarında tam burslu olarak eğitim hayatına devam etme hakkı kazanmıştır.2005 yılında aynı   öğrencimiz Almanya’nın Berlin kentindeki ‘Tanz Olympic’ Bale yarışmasında ödül alarak ülkemize madalya kazandırmıştır.

 

           Modern Dans dalında  öğretmenimiz Özge ÖZGÜR İsviçre’nin Nyon şehrindeki ‘Modern Dans’ yarışmasında 5. olarak ülkemize başarı ile dönmüştür.Yine Bale öğrencilerimizden Doruk DEMİRDİREK 2005 yılında Washington şehrindeki ‘Universal Ballet Academy’ Konservatuarında tam burslu olarak eğitim hayatına devam etme başarısını kazanmıştır.

         Müzik dalında da kursumuz birçok öğrenciye başarı kapılarını aralamıştır.Çankaya Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ‘Klasik Müzik Enstrüman Yarışması’nda öğrencilerimizden Işık ESKİOĞLU(Keman) ve Demre ERDEM(Flüt) Özel Teşvik Ödülü,Aslı AKTAKKE(Piyano) jüri özel ödülü,Deniz ÖĞRETMEN(Piyano) 5.lik ödülü kazanmışlardır. Ayrıca yetiştirdiğimiz  bir çok öğrenci  Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Bilkent Üniversitesi Konservatuvarı, Mersin Devlet Konservatuvarı, Erciyes Üniversitesi Müzik Fakültesi ve diğer sanat okullarında öğrenim hayatlarına devam etmektedirler.

 

 Çok geniş bir öğrenci yelpazesi ile eğitim hayatına devam eden  Hayal Sahnesi aynı zamanda  amatör sanatçıların sahne üzerinde  performans göstermelerini sağlayarak onlara bu deneyimi ve heyecanı yaşatmaktadır.

 

Hayal Sahnesi ; Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatrosu,Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası,Devlet Konservatuvarları ve Müzik Fakültelerinde öğretim üyesi olan sanatçıların ders verdiği çağdaş bir sanat merkezidir. Özellikle kurucuları başta olmak üzere eğitmenlerinin çoğunluğu aktif olarak sanat yaşantılarına sahne üstünde devam etmektedirler. Böylece profesyonel yaşantının getirdiği deneyimleri öğrencileriyle paylaşarak, onların eğitim süreçlerinde  bir fark yaratılması amaçlanmaktadır .

 

Ayrıca 2007 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Hayal Sahnesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Vakfın Ankara Etimesgut’ta bulunan “Semahat-Dr Nusret Arsel” eğitim parkındaki   ilköğretim beşinci sınıf öğrencilerine yönelik bir yetenek taraması gerçekleştirilmiştir. Yapılan ses,melodi ve ritm testlerinde başarılı bulunan 10 öğrenci sanat okulları ve konservatuvarlara hazırlık kurslarına katılmak üzere Hayal Sahnesi’nden karşılıksız tam burs kazanmışlardır.

Yine aynı proje kapsamında yapılacak olan düzenli öğrenci  konserlerinin birincisi  6 mart  2007 tarihinde  vakfın Etimesgut parkında gerçekleştirilmiştir.

Kurumlar arası yapılan işbirliği çerçevesinde 23 aralık 2006 tarihinde Başkent üniversitesi’nde yapılan “Türkiye eğitim gönüllüleri Vakfı  Ankara gönüllü motivasyon toplantısı’nda” Hayal Sahnesi vurmalı  sazlar eğitmenleri tarafından ritm atölyesi çalışması gerçekleştirildi.350 gönüllünün kendilerine dağıtılan vurmalı çalgılarla aktif olarak katıldıkları ritm çalışması büyük bir beğeni ve takdir topladı…

 

      Bizler biliyoruz ki; çocukların, gençlerin, birer sanatçı adayı olarak yetişmesi, hayallerinin gerçekleşmesi kadar,aydınlık bir neslin temsilcileri olmalarında da başlıca etkendir.

 

Hayallerinizi birlikte gerçekleştirelim...

Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : 8.cadde no:83/2
İl / İlçe / Semt : Ankara » Çankaya » Emek
Telefon : +90 312 2238707
Telefon 2 : +90 312 2362471
Fax : +90 312 2238798
Eklenme Tarihi : 24 Mayıs 2008 Cumartesi
Ziyaret Sayısı : 4.568

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Hayal Sahnesi Sanat Kursu ile benzer firmalar :

 Sinop Hayaller Tiyatrosu
Biz oyuncular masal kahramanları gibiyizdir. Her karaktere bürünür, günahımız sevabımızla birleşir ve akıllarda yer ederiz. Sonra oynadığımız karakterler arkamızda kalır ve gözümüzü yeni karakterlere açarız. Fakat bu eskileri unutturur mu? Akılda kalmayı becermişse tabii ki unutturmaz çünkü karakterlerimizle yaşarız...
http://www.hayallertiyatrosu.com    Sinop    Merkez    Animasyon Hizmetleri

 Hayal Fotoğrafçılık
Yılların Vermiş Olduğu Deneyim Ve Öğrenme Arzusu İle Çıkılmış Bu Yolda Halka Hizmet Kalite Ve Gerçekten Fotoğraf Hizmeti Vermek İçin Buradayız. Stüdyo Hayal Olarak Önce Kalite Güleryüz Ve Hizmet Diyoruz..
https://www.facebook.com/hayalfotografciliksincan    Ankara    Sincan    Fotoğraf Stüdyoları

 Hayal Parkı Matbaacılık Reklamcılık San Ve Tic. Ltd. Şti.
Matbaa, Zarf, Broşür, Kartvizit , dosya, Uygun fiyat ve kalite, hızlı teslimat
http://www.hayalparki.com.tr    İstanbul    Beşiktaş    Matbaalar

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 193
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları