Firma Rehberi


 

Ana Sayfa Ürün ve Hizmetler İller Firmanızı Ekleyin Bize yazın İstatistikler Popüler Üye Girişi

 
 

 
 

Istanbul Nlp & Deniz Danışmanlık

Kategori : Eğitim » Eğitim Danışmanlığı » Kişisel Gelişim

Bu firmayı açılış sayfası yapın!

Bu firmayı sık kullanılanlara ekle!

Firma detaylarını yazıcıya gönder!

Firma Adı : Istanbul Nlp & Deniz Danışmanlık
Web Adresi : http://www.istanbulnlp.com
Kısa Açıklama : Çeşitli eğitim danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. ANLAYARAK HIZLI OKUMA SERTİFİKA PROGRAMI NLP İLE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU YAŞAM KOÇLUĞU YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTMEN YETİŞTİRME PROGRAMI NLP PRACTITIONER EĞİTİMİ ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI REİKİ 1-2-3 EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ) EĞİTİMİ

Istanbul Nlp & Deniz Danışmanlık Hakkında :

ANLAYARAK HIZLI OKUMA SERTİFİKA PROGRAMI

SBS, YGS, LYS’ ye hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur…

Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1–2 saatte bitirmeyesiniz?

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi sizde ne kazandırır…
- Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.
- Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.
- Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
- Özgüven kazanırsınız.
- Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.
- Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
- Okuma daha zevkli hale gelir.
- Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
- Okuduğunuzu daha iyi anlar, hafızanızda tutar ve hatırlarsınız.
- Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.
- Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ’NİN İÇERİĞİ

Öğrenme Süreçleri ve etkili kavrama metotları.
Konsantrasyon ve motivasyonu arttırma.
Okuma ve anlamayı zorlaştıran faktörler.
Klasik ve üstün okuma tekniklerinin karşılaştırılması.
Aktif görme alanını geliştirme.
Görme ve anlama çevikliğini arttırma çalışmaları.
Göz kaslarını çevikleştirme.
İç disiplin geliştirme.
Okumaya ritim kazandırma.
Sözcükleri biçimleri yoluyla tanıma.
Ana fikri yakalama.
Hafıza-öğrenme ilişkisi.
Amaca göre okuma biçimleri.
Okuma hızı ve anlama ölçümleri.
Nasıl okuyacağını bilmek kadar nasıl konsantre olabileceğini öğrenmek de önemlidir. Kişi kendini zorlayarak, sıkıştırarak veya kendiliğinden konsantre olamaz!

Öyleyse, eğitim seminerlerimize katılmak sizde ve öğrencilerinizde çok şey değiştirecek.

Sevgiyle kalın…

# Eğitim yeri:İstanbul

NOT:Eğitim ücretine % 18 KDV dâhil değildir.

Eğitimlerimiz %45 teorik, %55 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.

SERTİFİKA

Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara Anlayarak Hızlı okuma Sertifikası verilecektir.

SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

İSTANBUL HIZLI OKUMA, HIZLI OKUMA İSTANBUL, HIZLI OKUMA EĞİTİMİ KURSLARI VE SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3

Erenköy / İstanbul

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web : www.istanbulnlp.com

www.sayginnlp.com KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
www.cemalkondu.com -KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM UZMANI
www.sinavkocu.com ÖĞRENCİ VE SINAV KOÇU
www.kesfetkendini.com KİŞİSEL GELİŞİM PORTALI
www.kocluk.gen.tr KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK

İstanbul Hızlı Okuma, Hızlı Okuma İstanbul, İstanbul Anlayarak Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Eğitimi İstanbul, Hızlı Okuma Teknikleri İstanbul, İstanbul Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İstanbul, Hızlı Okuma Egzersizleri İstanbul ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz

Kategori: Programlarımız

Etiketler: , , , , , , ,

İSTANBUL ÖĞRENCİ KOÇLUĞU, İSTANBUL ÖĞRENCİ KOÇU

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU-MOTİVASYONSINAVLARA HAZIRLANMADA NLP’NİN MOTİVASYONA KATKILARI
Pek çok öğrencinin o genç bedenleriyle üstesinden gelmeye çalıştıkları ve zorlandıkları sınav sürecinde yaşanan büyük gelgitler, iniş çıkışların yaşandığı bir gerçektir. Aslında çoğu kez öğrenciler ne yapmaları ve ne yapmamaları gerektiğini bilirler. Ama bilmek yapabilmek anlamına gelmediği için bu bilinenler yaşama geçirilemediği için pek çok sıkıntılar yaşanır. Bu durumda aileler elleri kolları bağlanmış, ne yapacaklarını bilemeyen bir haldedirler.
Okullara, dershanelere gidiyoruz, üstüne de özel dersler alıyoruz; fakat halen sonuca ulaşamıyoruz. Acaba sorun bizde mi? Dershanede mi, okulda mı? En büyük sorun, öğrencinin motivasyonunun sağlanamamasıdır. Her işte olduğu gibi, sınavlara hazırlık döneminde ise arzulanan sonuçların alınabilmesi için azim, kararlılık, istek oluşturulması ve hedefe odaklanmanın son derece önemli olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Acaba buna ne kadar önemli veriyoruz?
Öğrencinin şu anda yaşadığı problem nasıl olursa olsun; NLP, öğrencinin mevcut durumundan istediği duruma ulaştırmayı amaçlayan; ayrıca öğrencinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan, değişimin ve gelişimin sanatıdır. NLP; yöntemleriyle zihindeki tüm olumsuzlukları olumluya dönüştüren, kişiyi hedefine odaklayan ve başarıya taşıyan bir programdır.
NLP’NİN ÖĞRENCİYE YARARLARI;
# Çalışma isteği, hırs ve kararlılık sağlar.

# Ders çalışma stratejilerini daha etkin düzeye getirir.

# Dikkat ve konsantrasyonu üst düzeye taşır.

# Başarıya ve hedefine odaklanır.

# Özgüveni artarak devam eder.

# Denemelerdeki netleri artar.

# Doğru, hızlı ve güvenli kararlar alma becerisi kazanır.

# Doğru, hızlı ve güvenli kararlar alma becerisi kazanır.

# Stres, kararsızlık, umutsuzluk vb. olumsuz ruhsal durumları ortadan kalkar

# Sınav kaygısından kurtulmasını sağlar.

# Daha etkili ve verimli çalışmalarını sağlar.

# Zamanı etkin kullanmasını sağlar.

# İç disiplini ve motivasyonunu artar.

Artık, başarı öğrencilerin burunlarının ucunda. Başarının önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz kişisel gelişim uzmanlarıyla…

NLP nedir ve neyi amaçlamaktadır?

NLP, bireyi mevcut konumdan istediği konuma ulaştırmayı hedefleyen; ayrıca kişinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan, değişimin ve gelişimin sanatı, teknolojisidir.
NLP, bir sanattır; çünkü mükemmelliğe ulaşmış dahileri modeller. Bu başarılı insanların ulaştıkları parlak sonuçları nasıl elde ettikleri ve bu başarılara yol açan düşünce ve davranış süreçlerinin başka insanlarda nasıl kopya edilebileceğini araştırır. NLP vasat ile mükemmeli ayıran en önemli noktalarından biri olan içsel ve dışsal iletişimin nasıl çok etkili kurulacağını öğretir. Kısaca kişinin kendisinin en iyi versiyonu olma sanatıdır NLP.

Tanıdığımız ve hayranlık duyduğumuz yüzlerce insan 21. yüzyılın en önemli keşiflerinden olan NLP’ yi araç ediniyor hedeflerine ulaşma yolunda. Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğu kazanıp Türkiye’de kupalara ambargo koyduğunda, 12 Dev Adam’ın Avrupa 2.’liğine ulaştığında ve en son, haltercimiz Nurcan Taylan 3 Dünya 5 olimpiyat rekoru kırdığında, yine olimpiyatlarda Halil Mutlu 3 olimpiyat madalyası aldığında bu başarıların hepsinin altında NLP (Neuro Lingustic Programming) yatmaktadır. (Hürriyet Gazetesi,16/08/2004, Esat Yılmazer; Bilimin Zaferi adlı makale)
Bu sistem uzun süre Beyaz Saray’ın danışmanlığını yapan –ki Beyaz Sarayın danışmanlığını halen bir öğrencisi yürütmektedir- ve Amerika’nın en büyük 500 şirketinin danışmanlığını yürüten Dr.Wyatt WOODSMALL’un öğrencileri NLP Trainer’lar (Eğitmenler) tarafından yapılacaktır.
Geçen sene kısa süre çalışılmasına rağmen ÖSS Türkiye Sözel 90.’sı ve İzmir 15.’si, Sayısal İzmir 52.’si bu sistemle yetiştirilmiştir. Bu sistemden özel olarak geçen öğrencilerin performansları artmaktadır.
Sınavlara hazırlanan öğrenciler için hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yolları ve istenilen hedef doğrultusunda kişinin yeniden şekillenmesini sağlayan mükemmel bir program… Sınavlara artık stressiz girebilme şansınız var. Ders çalışma alışkanlıkları vazgeçilmez olacak… Kişi potansiyelini yeniden keşfedecek ve zihinsel performansınız mükemmele ulaşacak. Tüm sınavlara hazırlanan için GEÇERLİ… SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES vb.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan kişiler için destek amaçlı bir kişisel gelişim programıdır. Kendini, çeşitli beceri alanlarında geliştirmek isteyen, hedef ve önceliklerini belirlerken, harekete geçmek için cesarete ve yardıma gereksinim duyan kişilerin tercih ettiği bir süreçtir
Koç, kişinin amaçlarını belirlemesini, amacı gerçekleştirecek plan ve yol haritasının yapılmasını sağlar. Planların uygulanması ve sonuca ulaşması için uygun sistemler geliştirir. Kişilerin bu planları uygularken ihtiyaç duyacağı beceri ve yetkinlikler koçun desteği ile kazandırılır ve hayata geçirilir.
Öğrenci Koçluğu; öğrenciler için çok önemli bir yol arkadaşlığıdır. Onu sonuca götürmek konusunda önemli bir misyon üstlenmektedir.
Öğrencilerin yaşadıkları genel sıkıntılar doğru ve gerekli adımları atamamak, hedef belirleyememiş olmak nedeniyle motivasyon sorunları yaşamak ve harekete geçememek, kararlılığı sürdürememek şeklinde özetlenebilir.
Öğrenci Koçluğu; Bizler öncelikle koçluk yaptığımız kişiye kendini tanıtıyoruz, ona güçlü ve zayıf yanlarını gösteriyoruz. Daha sonra yaşam programı hazırlıyoruz. Sınav için ders programı değil. Yaşamın tüm alanlarından faydalanabileceğini, sınava hazırlanmanın yaşamdan kopmak anlamına gelmediğini öğretiyoruz uygulamalarla. Bu uygulamalar bilinçaltı süreçlerine uygun şekilde devam ediyor. Daha sonraki süreçte verimli ders çalışma tekniklerini uyguluyoruz.
Öğrenciler nereye, nasıl, ne kadar sürede varacağını bilmenin özgüveni ile aradaki farkı açıyorlar. Zamanla hedefler değişiyor, gelişiyor ve yükseliyor. Bizler kısa, orta ve uzun vadeli hedefler belirleyip çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Bu da etkisini kısa sürede gösteriyor.
Başarı için kalpte inanç, kolda kuvvet, elde iş, kafada bilgi gerektiğini deneyimletmeye çalışıyoruz.

İSTANBUL NLP bünyesindeki Öğrenci Koçluklarıyla, öğrencilik hayatının nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle Türk eğitim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Birlikte çalıştığımız Saygın Danışmanlık Merkezi tarafından eğitim dünyasının aktörlerinden olan “öğrencileri” konu alan bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanıyor bu projede. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı, NLP Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.

İşte konuya nasıl bir içerik kazandırdığımızı anlamınız için bazı öğrencilerimizin dile getirdikleri sorunlar:

# Ben bunu kastetmemiştim” tarzındaki yanlış anlamaları nasıl engellerim diye soruyorsanız;

# “Düşüncelerimi, inandıklarımı ve hissettiklerimi tam olarak ifade edemiyorum” diyorsanız;

# “İnsanları tam anlayamıyorum” diye düşünüyorsanız;

# “Neden bir zamanlar çok yakın çok iyi olduğum dostlarımla şimdi iyi değilim?” diyorsanız;

# “Aynı frekansta”, Pozitif elektrik yayıyor”, Onunla yıldızımız barışık” gibi ifadeler ne anlama geliyor?

# Haklı olduğumuz halde nasıl haksız duruma düşüyoruz

# Yeni bir ortamda iletişime nasıl başlamalıyız?

# Acaba önemli olan anlamak mı? Anlaşılmak mı?

# “Evet” demek istediğinizde tam olarak nasıl “Evet” dersiniz?

# İnsanları nasıl motive edebilirim diyorsanız;

# Çevremdeki insanları bazı işler konusunda nasıl tetikleyebilirim.

# Kendi etki alanımı nasıl genişletebilirim?

# Hem ailemi hem de iş arkadaşlarımı bazı konularda motive etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Çünkü bazen motive edeyim
derken kalplerini kırabiliyorum.

# Diyaframın etkili kullanımı ile kaygı nasıl yok edilir?

# Konsantrasyon nedir? Nasıl konsantre olunur?

# Bilinçaltının konsantrasyondaki etkili kullanımı nasıldır?

# Hayallerimizin konsantrasyonumuzu bozmasına nasıl engel oluruz?

OKS, ÖSS ve diğer sınavlara hazırlanan veya başarı oranlarını yükseltmeyi düşünen öğrencilerin uzun bir süre isteyen çalışmalarda karşılaştığı en büyük sorun genel olarak iç disiplin, motivasyon ve özgüven eksikliğidir. Bir öğrencinin başarısı %50 teorik bilgiye, %50 ise motivasyon, iç disiplin ve özgüven yüksekliğine bağlıdır.

Öğrenci Koçluğun Çalışma Alanları:

# Öğrenme Biçimlerinin Değerlendirilmesi

# İlgi ve Yetenek Belirleme

# Hedef Belirleme

# Zaman Yönetimi Becerileri

# Not Alma ve Organize Olma Becerileri

# Motivasyonu Geliştirme

# Odaklanma, Dikkati Toplama Becerileri

# Kavrama, Muhakeme Tekniklerinin Geliştirilmesi

# Problem Çözme Becerisi

# Sınav Kaygısı

# Kariyer Planlama

# Akademik başarı ve motivasyonun artması

# Çalışma alışkanlıklarının gelişmesi

# Kendine güvenin artması

# Sosyal ve iletişim becerilerinin gelişmesi

# Daha iyi ve sağlıklı düşünce yapısı

# Karar verme becerilerinin gelişmesi

# Problemleri analiz etme ve çözümleme becerisinin gelişmesi

# Sorumluluk bilincinin gelişmesi

# İlgi ve yeteneklerin gelişmesi

# Vizyon ve Misyon belirlemek.

# Hedefe ilerlerken “Nasıl” sorusunun cevabı ve stratejisini belirlemek.

# Başarılı insanların stratejilerini modellemek.

# Bilinçaltı programlama ve hedefe yürüme kararlılığının gerçekleştirmek.

# Özgüven ve öz değerlerini artırmak

# İdeal sınavını sağlamak.

# Stres, kararsızlık, umutsuzluk vb. olumsuz ruhsal durumları ortadan kaldırmak.

# Dikkat ve konsantrasyonu en üst düzeye taşımak.

# Daha etkili ve verimli çalışmalarını sağlamak

# Zamanı etkin kullanmasını, doğru ve hızlı kararlar almasını sağlamak.

# Beynin etkin kontrolünde bir gelecek hazırlamak.

# Alternatif düşünce modelleri geliştirmek.

# Benlik değerlerini fark ettirmek ve geliştirmek.

# Ders çalışma tekniklerini daha etkin düzeye getirmek

# Diğer insanlar ile iletişimlerinde ve ilişkilerinde etkinliklerinin artmasını ve belirleyici taraf olmanın farkındalığını sağlamak.

# Sınav kaygısından kurtulma

# Beynini daha etkin kullanmak

# Sınav kaygısını motivasyona dönüştürme;

# Hipnotik telkin ile kaygıyı yok etme;

# Sınav sırasında kaygı kontrolü;

# Gevşeme ve rahatlama egzersizleri ile kaygıyı minimize etme;

# Hipnotik telkinlerle;

# Bilinçaltını yeniden programlama

# Konsantrasyon gücünü devamlı arttırma nasıl başarılır?

# Eğitimci: Berna Ayanlıoğlu. ( Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Uzmanı)

NOT: Eğitim Mentörü kesinlikle Terapist veya Psikolog değildir! Eğitim Mentörleri grup ya da bireylerin kendi performansını en mükemmel hale getirmesini sağlamak için NLP (Neuro Linguistic Programming) teknolojisini kullanmaktadır.
R.Foulton, buharlı gemiyi icat eden bilim adamıdır. İlk buharlı gemi modeli üzerinde çalışırken, arkadaşları onu bu düşünceden vazgeçirmek için;’Gerçekleşmesi imkansız bir çalışma, boşuna uğraşıp zamanını tüketme.Buharlı gemi yerine yelkenli gemilerin hızını ve verimini artıracak şekilde çalışırsan da başarılı olursun.’ diye uyarıda bulundular.
Bu sözler üzerine Foulton ’Hayır olmaz’ der. Gelişmek için dış kaynaklara dayanan bir şey eni ilgilendirmez. Güç o şeyin kendi içinden gelmeli…
SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:
İSTANBUL NLP&DENİZ DANIŞMANLIK
( İSTANBUL Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi)

 

ETHEM Efendi Cad. Taş Mektep Sok. No:64/3
Erenköy - İstanbulTel: 0 216 467 03 99  Cep:0 542 648 13 72

Dost Sitelerimiz:
www.sayginnlp.com, www.cemalkondu.com -
www.sinavkocu.com, www.kesfetkendini.com
www.hizliokuma.gen.tr www.nlpteknikleri.com
www.kisiselgelisim.gen.tr www.kocluk.gen.tr

© Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı
© Not:İlgili programda çeşitli kişisel gelişim ve rehabilitasyon teknikleri uzmanlarca gerektiği kadar uygulanacak olup programa katılmak için ön görüşme gereklidir.
©Not: Eğitime katılan herkeseSBS, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. için
1- Hoşgeldin Özdgüven cd’si
2- Başarısızlık Korkusuna Son cd’si
3- Ertelemeye Son cd’si
4- Dikkat Eksikliğine Son cd’si
5- Okuduğun Herşeyi Hatırla cd’si
6- Düzenli Ders Çalışma Alışkanlığı cd’si
7- Hızlı Öğren Çabuk Hatırla cd’si
8- Güle Güle Sınav Stresi cd’si
9-Bilgisayar Önünde Saatler Harcamaya Son cd’si

hakkında kişiye özel olumlama cdleri hediye edilmektedir.
İstanbul Yaşam Koçu, Yaşam Koçu İstanbul, Öğrenci Koçu İstanbul, İstanbul Yaşam Koçluğu Programı, ÖSS Koçu İstanbul, Aile koçu, Aile koçluğu ve Yaşam Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz

Anahtar Kelimeler:NLP Koçluk, Koçluk eğitimleri,İstanbul yaşam koçluğu, yaşam koçluğu İstanbul, İstanbul öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğu İstanbul, sınav koçu, öss, sbs, motivasyon, başarı, kisisel gelisim, kisisel gelisim, kisisel gelisim merkezi, kisisel gelisim kitap, hizli okuma, bireysel gelisim, iletisim, gelisim, sınav stresi, başarısı, dikkat, dikkat dağınıklığı, motivasyon, öğrenci motivasyon, geliştirme, konsantrasyon, sınav dopingi, doping,

YAŞAM KOÇLUĞU YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI

YAŞAM KOÇLUĞU YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI

             

“Coach” Fransızca kökenli bir sözcüktür. Anlamı insanları bir yerden diğerine taşıyan araç, araba’ dır. 1840’ larda özel öğretmenler için kullanılırdı. 1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılmaya başlandı.

Kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında ise 1985 yıllarında Dr. Dick Borough tarafından kullanıldı. Daha sonralarda giderek popülaritesi arttı ve koçluk okulları bile açıldı. Şu an 30 ülkede yaklaşık 7000 üye bu alanda çalışmaktadır. Böylesine hızlı yayılmasının nedeni, kısa zamanda çok etkili sonuçlar elde etmesidir.

Kısaca tarihçesini verdikten sonra NLP ile ilişkisini açıklayabiliriz. NLP Nöro Linguistik Programlama (sinir dili programlaması ) bilinci ve bilinçaltını etkin bir duyarlılıkla kullanmaya yöneliktir. Zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırmayı hedefler. Bu hedeflere ulaşmak için bir dizi stratejiler belirler. Zihnimizi ve nasıl düşündüğümüzü irdeler. Dili nasıl kullandığımızı ve iletişimdeki yerini ve sonuçlarını inceler. Hedeflerimize ulaşmak için eylemlerimizi nasıl sıraladığımızı belirler.

Koçlukta ise esas önemli olan ilkeler şunlardır: Herkes gerekli olan yeteneklere sahiptir ve bunları geliştirebilir. İnsanlar o an için yapabilecekleri en iyi seçimi yaparlar. İnsan eylem amaçlıdır. Anlamak istiyorsanız eyleme geçmelisiniz.

Bütün bu NLP hususları koçlukta birebir uygulanabilir niteliktedir; çünkü koçluk da kolay ve pratik teknikler gerektirir ve NLP bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Şimdi biraz koçluktan bahsedelim:

Koç bireylerin kendilerini keşfetmelerine, problemlerini çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir.

Sizi yönlendirmek ya da sorularınıza yanıt vermek yerine, sorular sorarak sizin yanıtları bulmanıza yardımcı olur. Yaşamdan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve bunlara nasıl ulaşacağınızı görmenize yardımcı olur… Bunu yaparken çözüme odaklı bir biçimde çalışır ve geçmişe takılıp kalmaz. Koçluk yan yana yapılan yolculuktur…

Yaşam koçu ise;

İşinden başını kaldıramamaktan, yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengeleyen ve yaşamlarına anlam kazandıran kişidir. Bunun sonucunda bireyler, yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duydukları belirler, hazırlanan eylem planı ile pozitif enerji aldıkları aktivitelerle diğer sorumluluklarını entegre etmeyi başarırlar.

• Kendi yaşamlarının lideri olurlar.

• Vizyon, misyon ve kişisel hedeflerini tanımlarlar.

• Bu hedeflere ulaşmak için gerekli becerileri kazanırlar.

• Yaşamdan aldıkları manevi tatmin artar.

• Aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirerek daha verimli bir yaşam sürerler.

• Çevreleri ile ilişkileri olumlu yönde gelişir.

• Özel ve profesyonel yaşamları arasındaki dengeyi sağlarlar.

• Ertelemeyi bırakırlar, eyleme geçerler.

• Öz disiplin sağlarlar.

• Kaynaklarını daha etkin kullanırlar.

Kısacası yaşam koçu elinizdeki kartları alıp, o eli en iyi şekilde oynamanıza, kimi zaman oyunun kurallarını değiştirmenize veya daha iyi bir oyun bulmanıza yardım eder.

KİM BİR KOÇLA ÇALIŞIR?

• Kariyer kararları almak isteyenler

• Meslek seçiminde kararsızlık çeken gençler

• Hayatlarını planlamakta güçlükler yaşayanlar

• Bir türlü hayallerini, hedeflerini gerçekleştiremeyenler

• İlişki problemleri yaşayanlar ve iletişimlerini daha geliştirmek isteyenler -gerek iş yaşantılarında; gerek aile ve gerek ise arkadaşlıklarında

• Çeşitli yeteneklerini geliştirmek isteyenler ya da yeni yetenekler kazanmak isteyenler.

Kısacası, her türlü hayallerine, amaçlarına, hedeflerine ulaşmak isteyip bunda zorluk yaşayanlar ve çeşitli konularda kendilerine destek olacak, onlara moral ve enerji verecek birine ihtiyaç duyanlar, hayatlarının her anında bir yaşam koçuna sahip olup diledikleri sürece bu karşılıklı paylaşım ve destekten yararlanabilirler.

“Her meşe palamudu kendi doğasını tamamen ifade etmeye arzu duyar ve bir meşe ağacı olmak üzere, bütün kapasitesini kullanarak, tüm fırsatları değerlendirir. Hepimizin içinde de bütün olmaya ve bilgeliğe karşı doğal bir arzu vardır. Bunun gücü, kişiden kişiye değişir. Bazılarında oldukça bilinçliyken, diğerlerinde derinlerde saklı olabilir; bir yaşamın odağını oluştururken bir diğerinin dış çemberinde kalabilir; ama her zaman oradadır: Bütün olmak temel bir insani ihtiyaçtır.

Rachel Naomi Remen

Koçu olarak, sen;

• Gerçekten ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemeniz için size cesaret vereceğim.

• Kendi başınıza şimdiye kadar yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı isteyip bunu başarmanızı sağlayacağım.

• Sonuçlara daha hızlı ulaşabilmeniz için odaklanmanıza yardım edeceğim.

• Size daha fazlasını gerçekleştirmeniz için gerekli malzemeleri ve desteği sağlayacağım.

Ralph Waldo Emerson “ Hayattaki asıl isteğimiz birinin bize ne yapabileceğimizi fark ettirmesidir” demiştir. İşte koç bize hayatta bizim neleri yapabileceğimizi gösteren kişidir. Evet sizde hayatta sizde bu misyonu sahip olup Türkiye’de sürekli gelişen ve büyüyen kişisel gelişim sektöründe iyi bir yaşam koçu olmak ise hedefiniz tamam size göre dizayn edilmiş uluslararası düzeyde bir eğitime katılmak ise tam size uygun olabilecek bir eğitim proğramı.

Yaşam Koçluğu ( life coaching) SERTİFİKA PROĞRAMI, YAŞAM KOÇU YETİŞTİRME PROĞRAMI

İşinden başını kaldıramamaktan, yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengelemek ve anlam kazandırmak için aldıkları koçluk hizmetidir. Bunun sonucunda bireyler, yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duydukları belirler, hazırlanan eylem planı ile pozitif enerji aldıkları aktivitelerle diğer sorumluluklarını entegre etmeyi başarırlar.Bu eğitmenler yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitimdir. Uluslararası eğitim içeriği ile mükemmel dizayn edilmiş bir program.

Eğitimin Detayları:

© Eğitimin ismi: Yaşam koçu Yetiştirme Sertifika Proğramı

© Eğitimci: Cemal KONDU.

© Eğitimin süresi: 7 tam gün.  

© Eğitimin yeri: İSTANBUL NLP DANIŞMALIK

© Eğitimin dili: Türkçe.

SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

 İSTANBUL’DAKİ SINAV VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİM VE SEMİNERLER(KURSLARI) İÇİN

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3              

  Erenköy / İstanbul      

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web :

 www.istanbulnlp.com İSTANBUL NLP

www.sayginnlp.com KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
www.cemalkondu.com -KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM UZMANI
www.sinavkocu.com   ÖĞRENCİ VE SINAV KOÇU
www.kesfetkendini.com KİŞİSEL GELİŞİM PORTALI
www.kocluk.gen.tr KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK

SERTİFİKA

Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara Uluslararası Geçerli YAŞAM koçluğu sertifikası Verilecektir.


İstanbul Yaşam Koçu, Yaşam Koçu İstanbul, Öğrenci Koçu İstanbul, İstanbul Yaşam Koçluğu Programı, ÖSS ( YGS , LYS) Koçu İstanbul, Aile koçu, Aile koçluğu ve Yaşam Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTMEN YETİŞTİRME PROGRAMI

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTMEN YETİŞTİRME PROGRAMI

        

Koçluğu eğitim için düşünürsek;  çok sayıda öğrencinin o gencecik bedenleriyle üstesinden gelmek için çalıştıkları ve zorluk çektikleri sınav sürecinde yaşanan büyük gel- gitler, iniş –çıkışların yaşandığı tartışılamaz bir gerçektir. Aslında çoğu zaman öğrenciler yapmaları gereken ve yapmaları gerekmeyen şeyleri bilmektedirler. Ama bilmek yapabilmek anlamına gelmediği için bu bilinenler uygulamaya geçirilemediği için öğrenciler bu konuda çok fazla sıkıntı yaşamaktadırlar.

Durum böyle olunca aileler elleri kolları bağlanmış, ne yapacaklarını bilemez bir hale gelirler

Öğrenci koçluğu; bu durumda bulunan öğrenciler için çok değerli bir yol arkadaşlığıdır. Onu sonuca götürmek konusunda son derece önemli bir misyon üstlenmektedir.

Öğrencilerin yaşadıkları genel sıkıntılar doğru, yerinde ve gerekli adımları atamamak, hedef belirleyememiş olmak nedeniyle motivasyon sıkıntıları yaşamak ve harekete geçemiyor olmak, kararlılığı sürdürememek biçiminde özetlenebilir.

Bu durumda olan öğrencilerle çalışma yapıldığında arzu edilen noktalara gelindiği ve istenilen sonuçların alındığı da bir gerçektir.

 Yapılan çalışma; bireyin öncelikle kendisini tanıması, yaşamdan beklediklerine karşı farkındalıklarının oluşması ve fazlalaşması, eksik olduğu taraflar üzerinde yapılan çalışmalarla gelişim sağlanması biçiminde gerçekleşmektedir. Tüm bunlar tamamen kişinin kendi gerçeklerinden yola çıkılarak yapıldığından kişisel ihtiyaçları karşılayacak biçimdedir. Standart bir çalışma stili ve aşamalar bu çalışma için söz konusu değildir.

Koç hiçbir zaman yönlendirme yapmaz, bireye ve hayatına sınırlamalar getirmez, kendisi açısından neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylemez, yapılması ve yapılmaması gerekenlerin bir listesini oluşturmaz.

Koç elinde sihirli bir değnekle dolaşmaz, koç sadece karşısındaki kişiye etkili, ama onun yanında olan bir dost gibi davranır, öğrencinin kendini keşfetmesi ve kendine dair pek çok farkındalıklar elde etmesini sağlayarak ilerler ve gerçekten netice alır.

 Sınav başarısı ile alakalı olarak genel ilkeler ve doğrulardan söz edilebilir; düzenli çalışmak, bilgi eksikliklerini kapatmak, psikolojik süreçleri kontrol altında tutmak gibi. Ancak unutulmamalıdır ki her genç farklı özelliklere sahip olduğu için her genç üzerindeki çözüm yolları da farklı farklı olacaktır. Kişiye özel çözüm yöntemleri ile ve kişiye özel yaklaşımlar sergilenerek gencin kendini daha rahat ifade edebildiği bir yol arkadaşıyla hedefine doğru hızla yol alması çok daha kolay olmaktadır.

 Böyle bir çalışmayla aile ile genç arasındaki ilişki de zedelemeden, bu zorlu zaman dilimi rahat bir biçimde aşılmış olur.

 Herkesin hayattan alabileceğinin en iyisini alması ve bunun için tüm potansiyelini görmesi, kullanması, karşısına çıkan fırsatların farkına varması ve bu fırsatları değerlendirmesi dileğiyle.

Eğitim içeriği:           

© NLP Tanımı ve Öğrenme İlkeleri ?

© Koçluk ve Tanımı ?

© Koçluk Modelleri ?

© Koç ile Terapist arasındaki fark ?

© Eğitim Koçluğu ?

© Öğrenci Koçluğu ?

© İş-birlikçi koçluk ?

© Koçluğun 3 desteği o Değerler o İnançlar o Hedefler ?

© Koçluk Süreci ve Yapısı

© Koçluk Sanatı ?

© Etkin Dinleme ve Soru SormaTeknikleri ?

© Hedeflerle Çalışma ?

© Sonuç odaklılık ?

© Başarı için erişilebilir hedefler koyma ve Öncelikleri Belirleme ?

© Bireysel ve Kurumsal hedeflere ulaşma ?

© Koçluk Engelleri ?

© Koçluk Uygulamaları ?

© Etkili İletişim

© NLP İletişim Modeli ?

© Meta Model Dil kalıpları ?

© Pozitif Geri-bildirim verme ?

© Uyum ve Güven Sağlama ?

© Empati Kurma ?

© Kalibrasyon ve Duyusal Keskinlik ?

© Düşünme

© Algılama

© Öğrenme Modelleri

© Görsel Öğrenenler

© İşitsel öğrenenler

© Dokunsal öğrenenler ?

© Gözle erişim ipuçları Başkalarının düşünme biçimini anlamak ?

© Meta Programlar

© Öğrenmeyi öğrenme

© Motivasyon stratejileri

© Zihinsel ve Duygusal hazırlık teknikleri

© Rahatlama egzersizi

Eğitimin Detayları:

© Eğitimin ismi: Öğrenci Koçluğu Sertifika Eğitimi

© Eğitimci: Cemal KONDU.

© Eğitimin süresi: 7 tam gündür .

© Eğitimin yeri: İSTANBUL

© eğitim  tarihleri: lütfen eğitim tarihleri için arayabilirsiniz?

Not: Eğitim ücretine % 18 KDV dâhil değildir.

İSTANBUL’DAKİ SINAV VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİM VE SEMİNERLER(KURSLARI) İÇİN

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3              

  Erenköy / İstanbul

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web : www.istanbulnlp.com

www.sayginnlp.com KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
www.cemalkondu.com -KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM UZMANI
www.sinavkocu.com   ÖĞRENCİ VE SINAV KOÇU
www.kesfetkendini.com KİŞİSEL GELİŞİM PORTALI
www.kocluk.gen.tr KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK

SERTİFİKA

Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara Uluslararası Geçerli öğrenci koçluğu sertifikası Verilecektir.


İstanbul Yaşam Koçu, Yaşam Koçu İstanbul, Öğrenci Koçu İstanbul, İstanbul Yaşam Koçluğu Programı, ÖSS Koçu İstanbul, Aile koçu, Aile koçluğu ve Yaşam Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsinizAnahtar Kelimeler:NLP Koçluk, Koçluk eğitimleri İstanbul yaşam koçluğu, yaşam koçluğu İstanbul , İstanbul  öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğu İstanbul , sınav koçu, öss, sbs, motivasyon, başarı, kisisel gelisim, kisisel gelisim, kisisel gelisim merkezi, kisisel gelisim kitap, hizli okuma, bireysel gelisim, iletisim, gelisim, sınav stresi, başarısı, dikkat, dikkat dağınıklığı, motivasyon, öğrenci motivasyon, geliştirme, konsantrasyon, sınav dopingi, doping,
 
NLP PRACTITIONER EĞİTİMİ

NLP PRACTITIONER EĞİTİMİ

NLP PRACTITIONER EĞİTİMİ

        

NLP (Neuro Linguistic Programming) Practitioner Programı uzman eğitimcilerin katkılarıyla sunulmaktadır. 5 tam gün süren bu program, NLP teknikleri ile ileri düzeyde gelişim sağlamayı hedefler. Bu program, kişilerin NLP sistemi hakkında bilgilenmelerinin yanı sıra, kişisel deneyimlerine yönelik değişim sağlayabilmeleri ve fark atabilmeleri için özel olarak hazırlanmıştır.

NLP iksirinin siz de tadına bakmalısınız. Birçoğunuz nlp’ yi kitaplardan okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi. Şu zaman ise yaşama zamanı.

NLP nedir? NLP’ nin mucizesi nereden geliyor? Niçin herkes sihirli bir değnek gibi ona sahip olmak istiyor? NLP, bir düşünce sistematiğidir. NLP, önce kişinin kendisiyle anlaşabilmesi, kendi iç ikilemlerinden, kaygı ve korkularından arınması, dünyayı daha iyi algılaması, davranışlarını algılarına göre düzenlemesini sağlayan bir sistemdir.

NLP, bilimsel alt yapıya sahip bir sistemdir. Kısacası NLP, insan davranışlarının modellenmesidir. Amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli ilerlemektir. Nöro Linguistik Programlama hızlı ve kalıcı bir biçimde davranış değişikliği yapmaya yönelik çok güçlü teknikleri ve bunların nasıl kullanıldıklarını açıklayan uygulama felsefesini içermektedir. NLP etkili iletişim kurmak için size gerekli malzemeleri sağlar. Her davranışın bir yapısı olduğu görüşüyle çıkar yola. Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların yararlı ve etkili olduğunu anlamak, algılama yeteneklerimize bağlıdır.

Bütün hikâye 1970’ li yılların başında Santa Cruz’ da ki Kalifornia Üniversitesinde John Grinder ile Richard Bandler’ in tanışıp, arkadaş olmalarıyla başlar.

Grinder ve Bandler, dikkatli ve detaylı bir gözlem sayesinde üç olağanüstü terapistin davranışlarını modellerler; modern aile terapisinin kurucusu Virginia Satir, Gestalt terapisinin kurucusu Fritz Perls ve modern hipnoterapinin kurucusu Milton Erickson. Çalışmaları sırasında bu bireylerin çok farklı tarzları olmasına karşın şaşırtıcı benzerlikte kalıplar kullandıklarını keşfederler.

Richard ve John daha sonra dünyaca ünlü hipnoterapist Milton Erickson’ u modelleyerek, onun zengin hipnotik kalıplar koleksiyonunu çalışmalarına katarlar. Bu yöntemde anlatılan davranış ve düşüncelerimizde bilinçaltımızın yani bilinçsiz aklın çok büyük rolü olduğudur. M. Erickson bilinçsiz akılla nasıl iletişim kurulabileceğini ve bilinçsiz aklın çalışma prensiplerini ortaya koyar. Bunun modellenmesi ile de iş dünyasında, eğitim ve sağlık alanlarında başarılı olmuş kişilerin becerilerinin modellenme süreci hızlanır ve eğitimler insanlara olağanüstü üretkenlik sağlamaya başlar. Yani modelleyenler M. Erickson’un

elde ettiği sonuçların aynılarını elde ederler.

O dönemde ünlü aile terapisti Virginia Satir’in yaptığı çalışmalar da çok başarılıdır. İnsanlarla kurduğu iletişim ve sistem düşüncesi bu başarının temelini oluşturur. Onlar Virginia Satir’i de modellerler ve aynı başarıyı elde ettiklerini görürler.

Amaç, mükemmelliğe nasıl erişildiğini belirleyerek bunun herkes tarafından öğrenilebilir uygulanabilir hale getirilmesidir yani MODELLEMEKTİR.

İSİMLENDİRME!!!

Grinder ve Bandler 36 saatlik bir çalışmayla ilk kitaplarını tamamladıktan sonra şöyle bir soruyla karşı karşıya kaldılar akıllarında. Buna ne isim vereceğiz?

Neuro: Tecrübelerimizin sinir sistemimiz sayesinde 5 duyumuzla algılanması ve işlenmesidir. Yani yaşadıklarımızı zihnimizde nasıl canlandırdığımızdır. Kısacası sinir sistemine yaptığımız göndermelerden oluşur.

Linguistic: Sinirsel temsillerin kodlandığı, sıralandığı, anlama kavuştuğu dil ve iletişim sistemidir. Yani hayata bakışımızı, olaylara verdiğimiz tepkileri sözcüklerle nasıl anlattığımızla ilgilenir.

Programming: Belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişimimizi ve sinir sistemimizi organize etme eylemidir. Yani istenilen sonuçlara ulaşmak için düşünceleri düzenler ve değiştirilmesi gereken inançlarla ilgilenir.

NLP HAKKINDA;

NLP yi tek bir ifadeyle sınırlamak imkânsızdır. NLP ‘nin birçok açıklaması vardır ve bunların her biri değişik açılardan yansıyarak konunun tüm şeklini ve gölgelerini açığa çıkaran fotonlar gibidir.

NLP mükemmelliği ve üstün özellikleri, olağanüstü başarıya sahip bireylerin ve kurumların bu sonuçlara nasıl elde ettiklerini inceler. Yöntemler başkalarına öğretilebilir ve böylelikle öğrenenler de güzel sonuçlara ulaşabilir. Bu işleme modelleme adı verilir.

Modellemek için, NLP, kişisel tecrübelerimizi nasıl oluşturduğumuzu, değerlerimiz ve inançlarımız hakkındaki düşüncelerimizi, duygusal hallerimizi, iç dünyamızı nasıl kurduğumuzu ve ona nasıl bir anlam yüklediğimizi ele alır. Hiçbir olay tek başına anlamlı değildir. Ona anlam yükleyen bizlerizdir ve farklı kişiler aynı olaya farklı anlamlar verirler. Bu nedenle NLP içsel deneyimleri inceler.

Yaşamınızda, gerek içinizden gerek dışınızdan gelen sizi sınırlayan engelleri aşarak yeni bir başlangıç mı yapmak istiyorsunuz?

İşinizde, ailenizde ve çevrenizde, sorunların kontrol ettiği biri değil de sorunları kontrol edebilen pozitif ve başarılı bir insan olarak yaşamak ister misiniz?

Duygularının esiri olan biri olmaktan kurtulup duygularını yöneten, davranışlarını yönlendiren, yaşamının kontrolünü eline almış birisi olmaya ne dersiniz?

Aslında var olan; ama kullanamadığınız potansiyelinizi keşfetmek size neler sağlardı hiç düşündünüz mü?

İnsanlarla daha etkin iletişim kurabilmiş olsaydınız neler kazanmış olurdunuz ya da neler kaybetmemiş olurdunuz?

NLP Practitioner gerçek potansiyelinizin farkına varmanız için bir başlangıçtır. SAYGIN NLP Pratisyen eğitiminin içeriği üniversitelerde, iş dünyası eğitimlerinde ya da kitaplarda yer almaz. Bu bilgiler sizin içinizde SAKLI. DAHİNİZ içinizde emrinizi bekliyor ve bu program size uyanışınızın anahtarını veriyor!

NLP PRACTITIONER SİZE NELER KAZANDIRACAK? .

YÜRÜYÜŞÜNÜZ BİLE DEĞİŞECEK.. .

Bir daha asla aynı olmayacaksınız…

Çünkü bir daha asla eski sınırlamalarınız olmayacak…

Çünkü bir daha dünyaya eski gözlüklerle bakmayacaksınız…

Çünkü bir daha dünyayı etrafınızda kalın duvarlarla hissetmeyeceksiniz…

Çünkü kafanızda sizi rahatsız eden sesler (kimin sesleriyse onlar)bir daha olmayacak…

Çünkü kendiniz olmak ne demek onu anlayacaksınız…

Tıpkı bunu yaşayan sizden önceki yüzlercesi gibi…

Ve belki bu size ilk başta imkansız gelecek…

Ve belki, ilk defa diğer insanları anlamak düşüncesi rahatsız edici olacak…(Çünkü sürekli başkalarını suçlamak lüksü elinizden alınacak.)

Ve belki, bilinçaltınızla iletişim kurmak size korkutucu gelecek…(Çünkü yüzleştiğinizde içinizdeki çocuğu göreceksiniz.)

Ve belki, yıllarca biriktirdiğiniz sorunları birkaç dakikada kaybedivermek sizde boşluk yaratacak…(Çünkü çok uzun süredir o sıkıntılar orada)

Ve belki, bir daha kursiyerler için siz de Bu anlatılmaz, sadece yaşanır diyeceksiniz…

Tıpkı bunu yaşayacak olan sizden sonrası binlercesi gibi…

Kim bilir?…

NLP Practitioner Konuları

# Nasıl öğreniriz?

# Beynimiz nasıl çalışır?

# Ustalık nasıl oluşur?

# Soruların yeri nedir?

# NLP nedir?

# Düşüncelerimiz nasıl oluşur?

# Geçmişi nasıl sileriz?

# Bağımlılıklardan nasıl kurtuluruz?

# Ruh halimizi nasıl kontrol ederiz?

# Beynimizdeki anlamları nasıl değiştirebiliriz?

# Karşı tarafın düşünce modellerini nasıl anlarız?

# Temsil sistemleri nasıl çalışır?

# Çağrıştırıcılar nasıl çalışır?

# Takıntılarımızdan nasıl kurtuluruz?

# İnançlarımızı nasıl değiştirebiliriz?

# Değerlerimizi yeni baştan nasıl organize edebiliriz?

# Dili kullanarak derin yapıya nasıl ulaşırız?

# Sahip olmadığımız davranışları nasıl kazanırız?

# Beyin zamanı nasıl işler ve bunu nasıl kullanabiliriz?

# Ruhsal boyuttaki insanlar nasıl yaşar?

# Beynin bilgisayar programları nasıl çalışır?

# Hipnotik dil kalıpları nasıl çalışır?

# Hayatın anlamı içinde yerimiz nedir?

# Ne istiyoruz?

# Hedefleri nasıl koymalıyız?

# Hedefleri nasıl koymalıyız?

# Tüm bu bilgileri nasıl birleştiririz?

 

NLP PRACTITIONER EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ:

# NLP’nin Varsayımları

# Temsil Sistemleri

# Düşünme Biçimleri

# Göz hareketleri

# Dil Kalıpları

# Alt Sistemler

# T.O.T.E Model

# Ahenk, Uyum ve Bütünlük

# Değişim Stratejileri

# Çapa Atmak

# Kişisel Geçmişin Değiştirilmesi

# Meta Model Soruları

# Meta Programlar

# İletişim ve Davranış Dilini Anlama

# İletişim İlkeleri

# Zihin ve İşleyiş Şekli

# Hipnotik Dil kalıpları

# Algısal Pozisyonlar

# Hedef Belirleme

# Değişimin Mantıksal Boyutları

# Öğrenim Düzeyleri

# Yeniden Çerçeveleme

# Ruh Halleri

# Swish

 

NLP PRACTITIONER kimler için uygundur?

İş Yaşamında ve Özel Yaşamda Kaliteyi Yakalamak İsteyen Herkes için Uygundur !!

Uluslararası kabul görmüş program, artık size yararlı olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulmanız ve aynı zamanda hayal ettiğiniz hayatı yaşamanız için size yardım etmeye odaklanmıştır.

# Eğitimin ismi: NLP Practitioner Eğitimin

# Eğitimci: Cemal KONDU.

# Eğitimin yeri: İSTANBUL NLP

# Eğitimin dili: Türkçe.

Not: Eğitim ücretine % 18 KDV dâhil değildir.

Sertifika: Katılımcılara Uluslararası Geçerli NLP Practitioner Sertifikası Verilecektir.

SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

 İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3              

  Erenköy / İstanbul

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web : www.istanbulnlp.com

SERTİFİKA

Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara uluslararası Nöro Linguistik Programlama Eğitmenleri Birliğinden NLP PRACTITIONER sertifikası verilecektir.

DÖKÜMAN

Her katılımcıya NLP Practitioner seminer dökümanları verilecektir.

 

İstanbul Nlp, Nlp İstanbul, İstanbul Nlp Teknikleri, Nlp Sertifika İstanbul, İstanbul Nlp Yöntemleri, İstanbul Nlp Eğitimi, Nlp Eğitimi İstanbul, İstanbul Sertifika ve Nlp teknikleriyle ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.

 

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

        

ANLAYARAK HIZLI OKUMA eğitiminde 11 yıllık DENEYİM!

Anlayarak Hızlı Okuma eğitmenlerinden direkt eğitim ve anında geri bildirim alma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Şimdiye kadar rastlamadığınız en profesyonel eğitime katılmış olacaksınız. Bu eğitim süresince bu konuda çok fazla beceriyi edineceksiniz. Bu kişisel gelişiminiz için eğlenceli, heyecan verici ve bir daha ele geçmeyecek bir fırsat… Tüm katılımcıların NLP’ yi anlayarak hızlı okuma konusunda kullanmaları amacıyla pratiğe yönelik düzenlenmiştir. Eğitime katılarak anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri İle ilgili son gelişmeleri hızlı bir şekilde takip etme şansınız var.

Eğitimin Detayları:

# Eğitimin ismi: Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı-

# Eğitimci: Cemal KONDU.

# Eğitimin süresi: 5 tam gündür.

# Eğitimin tarihleri:   

 

# Eğitimin dili: Türkçe.

# Eğitim yeri:İstanbul

 

NOT:Eğitimlerimiz farklı ,illerde yapılmaktadır…

NOT:Eğitim ücretine % 18 KDV dâhil değildir.

Eğitimlerimiz %45 teorik, %55 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.

SERTİFİKA

Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara Uluslararası Geçerli Hızlı okuma eğitmenliği  Verilecektir.

SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

İSTANBUL HIZLI OKUMA, HIZLI OKUMA İSTANBUL, HIZLI OKUMA EĞİTİMİ KURSLARI VE SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3              

  Erenköy / İstanbul

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web : www.istanbulnlp.com

www.sayginnlp.com KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
www.cemalkondu.com -KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM UZMANI
www.sinavkocu.com   ÖĞRENCİ VE SINAV KOÇU
www.kesfetkendini.com KİŞİSEL GELİŞİM PORTALI
www.kocluk.gen.tr KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK

İstanbul Hızlı Okuma, Hızlı Okuma İstanbul, İstanbul Anlayarak Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Eğitimi İstanbul, Hızlı Okuma Teknikleri İstanbul, İstanbul Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İstanbul, Hızlı Okuma Egzersizleri İstanbul ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.

REİKİ, İSTANBUL REİKİ, REİKİ İSTANBUL

REİKİ İSTANBUL, REİKİ, REİKİ İSTANBUL

        

REİKİ NEDİR;Reiki dünyada gerek şifa, gerekse ruhsal geliş im amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır.

Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır.

Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin - ruh - beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master’ı tarafından insiye edilen)herkes tarafından kullanılır.

Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Ancak birlikte kullanıldığındabirçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümünde etkili olur.

REİKİ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Hayatımdaki sıkıntılarımı halletmek için elime her türlü donanıma sahip bir alet edevat kutusu verilmişti. Bu kutuda neler mi vardı? Öncelikle bana her an doğruyu söyleyen, beni sevgiye, sevgiyle yönlendiren bir “içses”. Onun dışında Reiki, korkuları sevgi enerjisine döndürmek için yapılan meditasyonlar, negatif bilinçaltlarımı bulup yerlerine sevgi sözcükleri yerleştirmek, karma temizlikleri ve tabii affetme, yani geçmişte yaşadığım her anı sevgi enerjisine dönüştürmek. Hepsinin de özü sevgiydi. Hepsinin de özünde sevgiye ulaşmak vardı. Herhangi bir sıkıntım olduğunda alet edevat çantamı açıyor kullanmam gereken aletleri çıkartıyor ve sorunumu çözüyordum. Bazen tek bir alet yetiyordu. Eğer trafikte korna çalan taksiciye kızmışsam, arkadaşım ters bir laf etmişse, ya da işte bir terslik olduysa, o an buna neden olan zihni ya da korkuyu buluyor, anda çalışıyor, öfke, endişe gibi o andaki negatif duygum neyse sevgiye dönüştürüp ana devam ediyordum. Bazen de çantadaki tüm aletleri tek tek kullanarak daha uzun bir çalışma yapmam gerekiyordu

 

REİKİ EĞİTİMİ:

Eğitim 3 aşamadır.

1. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Reiki eğitiminin temelidir. Reiki 1. aşama insiasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.

2. DERECE REİKİ EĞİTİMİ :Kişinin şifa için aktardığı enerji artar. Bu aşamada Semboller yardımıyla uzağa şifa enerjisi gönderebilirsiniz.

3. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Öğretmenlik düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da “master”ı verilir.Bu aşamadan sonra artık siz de bir Reiki eğitmenisiniz ve başkalarını inisiye edebilirsiniz. 

İZMİR REİKİ 3. DERECE SEMİNERİ

İZMİR REİKİ ÜÇÜNCÜ DERECE EĞİTİMİN İÇERİĞİ

 zihinsel blokaj tespiti, kişisel blokaj çözüm uygulaması, enerjinin doğası, hastalıkların kuantum anatomisi, reiki ve duyu disi algılama-esp, kişisel esp aktivasyonu, şifa ve reiki, şifanın ötesinde reiki, kozmik ahenk ve onemi, teslimiyet, reiki ve koruyucu tip, reiki

ve tamamlayıcı tip, ustun sicim teorisi, elektromanyetik alan-emf teorisi, reiki ve kuantum kavrayış, çekim yasası, reiki ve tezahur, karma, birlik bilinci, usui shiki ryoho 3 inisiyasyonu, kendini affetmek, reiki 3 duzeyinde ruhsal şifacık uygulamaları, reiki 3 ve ruhsal yasam koçluğuna on giriş.

Program Yönetmeni : ÖNDER ERGİN   

 

 NOTLAR;

© Katlım ücreti : 

© Eğitim yeri : İSTANBUL

©Eğitim tarihi:   Eğitim tarihleri için arayabilirsiniz?

İSTANBUL’DAKİ  REİKİ  EĞİTİMLERİ VE SEMİNERLERİ(KURSLARI) İÇİN :

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3              

  Erenköy / İstanbul

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web : www.istanbulnlp.com

www.sayginnlp.com KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
www.cemalkondu.com -KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM UZMANI
www.sinavkocu.com   ÖĞRENCİ VE SINAV KOÇU
www.kesfetkendini.com KİŞİSEL GELİŞİM PORTALI
www.kocluk.gen.tr KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK

 

Önder Ergin KİMDİR?

2000 yılından beri kurumsal ve kişisel gelişim alanında araştırma ve uygulama yapmakta olup

2004 yılından bu yana profesyonel olarak  bu alanda danışmanlık,koçluk ve eğitim hizmeti sunmaktadır.

Ana Hatlarıyla Sertifikasyonları

NLP Practitioner   - Psk Berna Metingü, INLPTA ( International Nlp Trainers Association )

NLP Master Practitioner  - Dirk Bancsh , SNLP ( Society of NLP )

NLP Trainer – Debra Wylde Dr. Wyatt Woodsmall ( International Nlp Trainers Association )

Self Hipnoz ( Kendi kendine hipnotize etme tekniği) KUHD ( Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği)

Hypnotherapy  (Omni Hypnosis Academy USA)

Advanced Clinical Hypnotheraphy  (Omni Hypnosis Academy USA)

Usui Reiki 1-2-3 (Dr Emine Tonay ve Ahmet Tonay)

Kundalini reiki 1-9 ( daniel Escamilla)

Ra Sheeba ( Merilyn Bretherick)

Takyon ( Ole Gabrielsen)

Imara Reiki ( Andrea Fetsko)

Lightarian Reiki 1-6 ( Saffet Güler)

Merkabah Method ( Işık Beden Aktivasyonu) Lale Bayraktaroğlu

 

ETİKETLER:reiki, reiki 1, reiki master, reiki 3, reiki 2, kundalini reiki, karuna reiki, reiki healing, reiki therapy, reiki training, what is reiki, reiki masters, manual reiki, reiki attunements, reiki alliance, reiki usui, reiki courses, reiki energy, reiki books, reiki treatment, reiki forum, reiki attunement, reiki symbols, reiki teacher, reiki kursu, reiki ankara, rei ki,

 

EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ) EĞİTİMİ

EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ) EĞİTİMİ, İSTANBUL EFT, EFT İSTANBUL, EFT EĞİTİMİ,

               

EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ)

 

 EFT tüm Dünya’da yüz binlerce kişinin başarı ile uyguladığı bir ENERJİ PSİKOLOJİSİ TEKNİĞİ’ dir. Kısaca iğnesiz akupunktur ve duygusal bir egzersiz olarak tanımlayabiliriz. Enerji bedenimizdeki akımlar EFT ile yeniden düzenlenebilir ve bizleri fiziksel rahatsızlıklara kadar götüren enerji akımının blokajları ortadan kalkabilir. Sizi rahatsız eden ve sisteminizi yavaşlatan duygulardan arındıkça daha sağlıklı ve mutlu olursunuz, üretkenliğiniz artar. Sanıldığının aksine sadece psikolojik rahatsızlıklarda değil, tüm fiziksel rahatsızlıklarda bu teknikten yararlanmak mümkün.

EFT ile yaşamınızın her alanında oluşan tıkanıklıkları çözebilir, çekim yasaları gereği, vereceğiniz doğru mesaj ve olumlamalar ile sadece sağlığınıza değil, bolluk ve berekete de kavuşabilirsiniz.  Stanford mezunu bir mühendis olan Gary Craig’in 90‘lı yıllarda geliştirdiği bu teknik uygulanabilirliği ve basitliği ile sağlık profesyonellerinden öğretmenlere, yaşam koçlarından ev hanımlarına kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. EFT kısaca, iğnesiz akupunktur olarak tanımlanabilen ve kolayca uygulanabilen bir tekniktir. Çin’li  Shaolin rahiplerin  5000 – 7000 yıl öncesine varan bilgileri bu öğretime de temel olmuştur.

Yaşamımızın pek çok alanında sorun yaşıyoruz, bunlara verdiğimiz tepkilerin niteliği ise yaşam düzeyimizi, sağlık ve mutluluk katsayımızı oluşturuyor. Zihnimizin olumsuz yorumları bazen yıllarca sürüyor, alışkanlıkla düşündüklerimiz bizi mutsuzluğa, başarısızlığa, çeşitli rahatsızlıklara sürüklüyor. Hepimiz başımızdan kötü bir olay geçtiğinde, olumsuz ve derin bir deneyim yaşadığımızda bunun etkilerini yıllarca taşıdığımızı biliriz. Bunun nedeni geçirdiğimiz travmanın enerji bedenimizde bıraktığı tıkanıklıklardır.

“Bütün olumsuz duyguların nedeni bedenin enerji sisteminde meydana gelmiş bir aksaklıktır.”

Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilir ve kişi olumsuz duygulardan kurtulur. Yani zihninizi bilinçle, farkındalıkla programlamanız mümkün. Ana yöntem olarak kullanacağımız EFT, olumsuz duygu ve düşüncelerin nötrleşerek, yeni olumlu düşünce modellerinin zihne kolayca, hemen yerleştirilmesini sağlayan ve kişinin kendi kendine uygulayabileceği bir tekniktir.

EFT, Her türlü duygusal ve zihinsel sorunun birkaç dakikada veya aynı gün içinde ortadan kaldırılması amacıyla kullanılıyor. Bu basit yöntem ile tüm yapılan, bir yandan halletmek istediğiniz sorunu zihninizde tutarken ve bununla ilgili duyguların ortaya çıkmasına izin verirken, diğer taraftan parmak uçlarıyla bedendeki bazı enerji noktalarına dokunulmasıyla uygulanan bir tür enerji çalışmasıdır. Bu şekilde enerji meridyenleriniz açılır ve enerjiniz dengelenir, sorunda kalıcı bir biçimde ortadan kalkar. Soruna bağlı olarak başarı oranı %85–97 arasında, alınan sonuçlar hızlı ve kalıcı oluyor. EFT, kolay öğrenilen ve uygulanan bir kendine yardım yöntemidir.

EFT HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Olumsuz Duygular: Stres, öfke, korku, kaygı, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon, yoğun endişe (anksiyete), kötü anılar, kâbuslar, suçluluk duygusu, saplantılar…

Olumsuz İnançlar:“Şanssızım”, “Yalnızlığa mahkûmum”, “Beceriksizim”, “Kimseye güvenmemek gerek”, “Para bir elimden girer, öbür elimden çıkar”, “Ben sınavı kazanamam” gibi…

Duygusal Travma: Kaza, deprem, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten atılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama…

Bedensel Sorunlar: Alerjiler, sırt/bel/ omuz ağrıları, migren, kabızlık, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, baş ağrısı, kanser, kronik yorgunluk sendromu(CFS), kolit, astım, çeşitli yaralar, kaşıntılar, uyku sorunları, bağırsak problemleri, görme bozuklukları, kasılmalar, idrar sorunları, sabah bulantıları, adet öncesi rahatsızlıklar, terleme, karpal tünel sendromu, artrit, parmak uyuşuklukları, diş sancıları, titreme, multiplskleroz.

Madde Bağımlılıkları: Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş, çikolata…

İlişkiler: Anlaşmazlık, cinsel sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, çocuklar ile iletişim…

Hedef Belirleme: İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, başarılacak projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını ortaya çıkarmada…

Performans Artırma: Sınav, iş, spor, sanat, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, topluluk önünde konuşma, verim artırma…

Ruhsal Gelişim: Dinginlik, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme…

 Bunlara ek olarak tüm ruhsal, zihinsel, duygusal ve bedensel sorunlarda uygulanması önerilir.

EFT´NİN ÖZELLİKLERİ

EFT uygulamalarının en iyi özellikleri söyle sıralanabilir:

HızlıdırBirçok eski ya da yeni duygusal sorun bir saatten az bir sürede tamamen iyileşir, en inatçı tıkanıklıklar bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkar.

Etkili ve kalıcıdırÖmür boyu başa çıkılamamış korkular, takıntılar, derin üzüntüler bütünüyle ortadan kalkar. Kalıcı iyileşme sağlanır.

Yumuşak ve naziktirSadece parmak uçları dokundurularak yapılır

GüvenlidirBedende çekme, itme, döndürme gibi manipülasyonlar yapılmaz, iğne batırılmaz, tablet ya da kimyasal herhangi bir madde alınmaz. Bu yüzden, hiçbir tehlikesi yoktur.

Özeldir Uzun terapi seanslarında tüm yaşamımızı anlatırız, EFT’de ise halletmek istediğimiz soruna odaklanmamız yeterlidir.

KolaydırÖğrenmesi ve uygulaması kolay ve basittir, yöntemi kullanacak

Kişinin psikoloji ya da tip eğitimi alması gerekmez.

Kendi kendine uygulanabilir.

Her tür sorun için uygulanabilir.

Yeni tıkanıklıklara yol açmazGeçmişimizde yaşadığımız olayların acısını tekrar yaşamamız gerekmez. Birçok psikolog aylar, hatta yıllar süren terapilerin yeni sorunlar getirdiğini, suçluluk, pişmanlık, kendine dönük öfke vb duygular yarattığını kabul etmektedir.

Soruna bağlı olarak başarı oranı %85 -97 arasındadır.

Program Yönetmeni : ÖNDER ERGİN

NOTLAR;

© Katlım ücreti : 300+kdv TL’dir.

© Eğitim yeri : İSTANBUL

© İSTANBUL’DAKİ EFT KURSLARI- EFT EĞİTİMLERİ VE

SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

 İSTANBUL NLP DANIŞMANLIK

Ethem Efendi Caddesi, Taşmektep sokak, No:64 Daire:3              

  Erenköy / İstanbul

Telefon : 0 216 467 03 99 / 0 542 648 13 72

E-posta : bilgi@istanbulnlp.com

Web : www.istanbulnlp.com

www.sayginnlp.com KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
www.cemalkondu.com KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM UZMANI
www.sinavkocu.com   ÖĞRENCİ VE SINAV KOÇU
www.kesfetkendini.com KİŞİSEL GELİŞİM PORTALI
www.kocluk.gen.tr KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK

 

 

Önder Ergin KİMDİR?

2000 yılından beri kurumsal ve kişisel gelişim alanında araştırma ve uygulama yapmakta olup

2004 yılından bu yana profesyonel olarak  bu alanda danışmanlık,koçluk ve eğitim hizmeti sunmaktadır.

Ana Hatlarıyla Sertifikasyonları

NLP Practitioner   - Psk Berna Metingü, INLPTA ( International Nlp Trainers Association )

NLP Master Practitioner  - Dirk Bancsh , SNLP ( Society of NLP )

NLP Trainer – Debra Wylde Dr. Wyatt Woodsmall ( International Nlp Trainers Association )

Self Hipnoz ( Kendi kendine hipnotize etme tekniği) KUHD ( Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği)

Hypnotherapy  (Omni Hypnosis Academy USA)

Advanced Clinical Hypnotheraphy  (Omni Hypnosis Academy USA)

Usui Reiki 1-2-3 (Dr Emine Tonay ve Ahmet Tonay)

Kundalini reiki 1-9 ( daniel Escamilla)

Ra Sheeba ( Merilyn Bretherick)

Takyon ( Ole Gabrielsen)

Imara Reiki ( Andrea Fetsko)

Lightarian Reiki 1-6 ( Saffet Güler)

Merkabah Method ( Işık Beden Aktivasyonu) Lale Bayraktaroğlu

Eft emotional freedom technics duygusal özgürleşme teknikleri ( Andrea Fetsko)

 

İstanbul Eft, Eft İstanbul, İstanbul Duygusal Özgürleşme Tekniği  , Duygusal Özgürleşme Tekniği İstanbul,     İstanbul Duygusal Özgürleşme Tekniği Sertifika, İstanbul Emotional Freedom Techniques,  İstanbul  Emotional Freedom Techniques,  Duygusal Özgürleşme Tekniği  Eğitmeni İstanbul, Eft  Egzersizleri İstanbul Ve Duygusal Özgürleşme Teknikleriyle İlgili Tüm Bilgileri Buradan Takip Edebilirisiniz.

ETİKETLER: Eft, eft emotional, eft emotional freedom, eft gary craig, eft manual, eft nedir, eft practitioners, eft tapping, eft video, eft videos, emotional freedom technique, gary craig


 

 

 

 

 

Ürün ve Hizmetler :

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
Öğrencinin şu anda yaşadığı problem nasıl olursa olsun; NLP, öğrencinin mevcut durumundan istediği duruma ulaştırmayı amaçlayan; ayrıca öğrencinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan, değişimin ve gelişimin sanatıdır. NLP; yöntemleriyle zihindek
Eğitim » Zeka Gelişimi
ANLAYARAK HIZLI OKUMA SERTİFİKA PROGRAMI
SBS, YGS, LYS’ ye hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur… Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak a
Eğitim » Zeka Gelişimi

Google Reklamları

İletişim Bilgileri :

Adres : Ethem Efendi Cad. Taş Mektep Sok. No:64/3
İl / İlçe / Semt : İstanbul » Kadıköy » Erenköy
Telefon : +90 216 4670399
GSM Telefon : +90 542 6481372
Fax : +90 216 4670399
E-Mail Adresi :
Skype : bilgi@istanbulnlp.com
Eklenme Tarihi : 28 Ekim 2009 Çarşamba
Ziyaret Sayısı : 4.272

Tıklayın! Firmanızın ücretsiz reklamını yapın.

Istanbul Nlp & Deniz Danışmanlık ile benzer firmalar :

 Istanbul Teknik Inşaat Mühendislik San. Ve Tic. Ltd. Şti.
İstanbul Teknik İnşaat Macit Tanyol Ve Sevinç Tanyol Tarafından Yalıtım Ürünleri , Geosentetikler , Asfalt Ürünleri Ve Geo-arme (geogrid Donatılı İstinat Duvarı) Alanlarında , Satış , Danışmanlık Ve Uygulama İle Kullanıcı İhtiyaçlarına En İyi Şekilde Hizmet Vermek Üzere , 1998 Yılında Kurulmuştur.
http://www.istanbulteknik.com    İstanbul    Esenler    İnşaat Mühendisliği

 Eğitim Istanbul
Eğitim İstanbul, her branştan ve her dilden özel ders veren bir kuruluştur.
http://www.egitimistanbul.net    İstanbul    Bakırköy    Dershaneler

 Istanbul Mezuniyet
kep cübbe mezuniyet kıyafetleri imalatı toptan satış yeri
http://www.istanbulmezuniyet.com    İstanbul       Tekstil ve Moda

 
 
 
 

 
 
Şişme Yatak Akülü Araba Şişme Havuz Bebek Havuzu Puzzle Kumandalı Araba
 
 

 

Ana sayfa - Ürün ve Hizmetler - İl ve İlçeler - İller - Firmanızı Ekleyin - Üye Girişi - Yeni Üye - Bize Yazın - Online Kullanıcı : 279
Alışveriş Siteleri - Kampanyalar - Akülü Araba - Tatil Rehberi - Puzzle - Oyuncak - Puzzle Oyunları